Milyen hosszú legyen
A karikás kendőt az egyik végére varrt karikapárral állítjuk feszesre, a szabad vége lehet akár rojtos is. 170- 220 cm hosszúak általában, és ugyan egy vállra terhelik a baba súlyát, mégis életmentő lehet egy- egy élethelyzetben egy táskába rejtett, kis helyen elférő karikás.
A hosszú kendők a shorty mérettől (260 cm) egészen 6 méterig készülhetnek, na ezzel aztán bármit lehet kötni. Érdemes vásárlás előtt kipróbálni, mik a kedvenc, leggyakrabban használt kötéseid, és ehhez választani hosszt. Ezen felül extra hossz kellhet még a díszes csomózásokhoz, kreatív befejezésekhez.
Milyen anyagból készüljön
Milyen színű és mintájú legyen
Amikor egy kész felvetésre jelentkezel, kiválaszthatod, milyen színű keresztszálat szőjek neked bele, milyen mintával. Ezzel igazán a saját izlésedre formálhatod a készülő kendőtöket. Szinte bármilyen színt választhatsz, megpróbálom neked megfesteni (általában szokott sikerülni). Egy keresztszál lehet egyszínű, ilyenkor a felvetés tónusát változtatja valamilyen irányba. Lehet többszínű is, ez sokkal dinamikusabb összhatást eredményez, hol kiemeli, hol tompítja a többszínű felvetést. Leggyakrabban pooling technikát használunk többszínű keresztszálakhoz, erről bővebben itt () olvashatsz.
Minden felvetéshez új mintatár tartozik, nagyjából 20 féle mintából tudsz választani felvetésenként. Egy- egy minta is sokat tud változtatni a kész szövet tulajdonságain, ezért fontos itt is szem előtt tartani, hogy milyen tulajdonságú textilt vársz végeredményként.
Valami extra
És akkor amikor már minden szerkezeti kérdést megválaszoltunk, akkor jön mindenki kedvenc része, a díszítés. Jellemzően a kendő nem teherhotdó részeire, a szárakra szoktunk díszítést tenni. Lehet valamiféle csipkeminta, azsúr, ami áttört szövetet eredeményez, na ez Picea kendőkön tuti csak kendővégeken található. Lehet mondjuk behúzott díszítő szál, inlaynek mondjuk. Lehet gyapjú vagy valamilyen szalag, általában a keresztszálnál vastagabb. Nagyon izgalmas textúrát ad a szövetnek. Lehet a színnel is játszani, blokkokban más más színt- mintát adni a kendőnek. Emellett varrni, himezni, horgolni is szoktam díszeket. Az utóbbiak középjelzésként is tökéletesen funkcionálnak.